rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - styczeń 2010


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyni wiele dobrego zwłaszcza dla chorych dzieci, a ponadto wyzwala wiele cennej inicjatywy wśród młodzieży.

Gdy jednak zobaczyłem w internecie reklamy, że Orkiestra zagra w SFERZE, to zastanawiam się czy to jest reklama cennej inicjatywy czy może jeszcze jedna reklama SFERY ?

Gdyby było napisane tylko, że Orkiestra będzie występować w Bielsku-Białej pod ratuszem miasta i w niektórych centrach handlowych stolicy Podbeskidzia, to byłaby promocja zarówno cennej inicjatywy jak i naszego pięknego miasta !

Skoro jednak reklamuje się konkretne centrum handlowe, to czy Orkiestra nie została bezwiednie wykorzystana przez operatywnych marketingowców do przyciągnięcia większej rzeszy klientów do właśnie tego, a nie innego hipercentrum handlowego ?

Zaznaczam, że popieram te piękne serduszka przeznaczone dla chorych dzieci, natomiast nie popieram wykorzystywania dobroczynności dla marketingu .

2010-01-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Przez długi okres czasu toczyłem samotną walkę z tzw. Ruchem Autonomii Śląska dr Gorzelika oraz tzw. Ruchem Ludności Narodowości Śląskiej .

Byłem atakowany przez Regionalną Telewizję Katowice, czasem przez Górnośląskie wydanie Dziennika Zachodniego, a nawet bywało, że również przez katowickich redaktorów Gazety Wyborczej.

Międzynarodówka tzw. "Wypędzonych" atakowała mnie w internecie z imienia i nazwiska w niemieckojęzycznych wydaniach portalu dr Pollocka, który jest ideologicznym przywódcą wszystkich zwolenników uczynienia z Górnego Śląska, Dolnego Śląska, Zaolzia, Śląska Cieszyńskiego oraz czeskich Sudetów dodatkowych landów RFN zaraz po ogłoszeniu w tych regionach autonomii.

Wszystko jast planowane na wzór scenariusza, który miał niedawno miejsce w Kosowie.

Aby to zrealizować, to najpierw trzeba wmówić Górnoślązakom, że są odrębnym narodem i obrzydzić im wszystko co polskie .

To się jednak nie uda, bo PRAWDZIWY ŚLĄZAK TO POLAK, a kto na Górnym Śląsku nie czuje się Polakiem, to przecież granice są otwarte, a Berlin chętnie przyjmie następnych zwolenników Eriki Steinbach !

Gdy pięć lat temu ostrzegałem w Sejmiku Województwa Ślaskiego, że jak będziemy pobłażać autonomistom, to niedługo Niemcy zaczną żądać nie tylko Gdańska, ale również gruntu i kamienic w Katowicach, Chorzowie, Wrocławiu , Legnicy , na Mazurach w Opolu, a nawet w Bielsku-Białej ( są to wystąpienia które można odnaleźć w archiwach Sejmiku Śl.) , to poparło mnie tylko trzech radnych z LPR, a większość radnych odrzuciła moją propozycję aby zdelegalizować obecny Ruch Autonomii Ślaska jako organizację szkodliwą dla Polski !

Polemiki słowne z panem Kutzem też toczyłem samotnie, bo wtedy niemal wszyscy byli zachwyceni jego poparciem dla RAŚ.

Teraz, gdy wszystkich mieszkańców Podbeskidzia znieważa inny zwolennik RAś, to słusznie uczynił Prezes Klubu Piłkarskiego "Podbeskidzie" Janusz Okrzesik, że nie schował glowy w piasek i napisał w swoim stylu fragment tego, co ja pisałem i mówiłem wcześniej o wiele ostrzej .

Wydawać by się mogło, że Pan Janusz Okrzesik wreszcie mnie zrozumiał, ale jednak powinien publicznie odpowiedzieć mi jeszcze na conajmniej trzy pytania :

1. Dlaczego gdy był jeszcze Radnym miasta Bielska-Białej nie zaprotestował publicznie przeciw propagowaniu nostalgii germańskiej za miastem Bielitz z niemieckojęzycznymi nazwami ulic i placów, która dokonuje się teraz w niektórych miejscach wewnątrz Sfery 2 ?

2. Dlaczego jako radny Bielska-Białej nie zaprotestował przeciw umieszczeniu wewnątrz Sfery 2 planu nieistniejącego nigdy miasta Bielitz-Biala ? ( Połączenie Bielska i Białej dokonało się dopiero po okupacji hitlerowskiej i to wcale nie od razu, a przed II wojną światową były tutaj dwa odrębne miasta, które należaly do dwóch różnych województw. Po połączeniu tych miast nigdy nie używano niemieckiego nazewnictwa).

3. Dlaczego nie poparł mojej propozycji rozpisania referendum w sprawie restytucji województwa bielskiego ?

Mam nadzieję, że coraz więcej polityków zrozumie, że niepodległość Polski nie jest nam nadana, ale jest nam zadana, a Erika Steinbach to tylko tykający zegar czegoś znacznie gorszego co nas może spotkać ze strony "autonomistów" i potomków "wypędzonych" !

Warto obejrzeć obraz Jana Matejki "Hołd pruski" aby zrozumieć, że słowa pojednanie i przyszłość mają w polityce niemieckiej bardzo konkretne, imperialne znaczenie .

Rajmund Pollak

2010-01-06 | Dodaj komentarz
januszokrzesik
2010-01-06 22:44:41
Panie Rajmundzie, wywołał mnie Pan do tablicy więc grzecznie odpowiadam, choć trochę to niepokojące, że nawet sprawę w której prezentujemy podobne stanowisko wykorzystuje Pan do ataku na mnie. Po co? Nie rozumiem. Tłumaczyć się nie zamierzam, bo nie mam z czego. Gdyby Pan więcej czytał i bardziej się interesował życiem publicznym, wiedziałby Pan o tym, że polemiki z Gorzelikiem czy Kutzem toczę już od wielu lat, znacznie dłużej niż Pan. Nie mam monopolu na sprzeciw wobec ich niektórych pomysłów i działań i Panu doradzam to samo, bo gdy Pan się będzie skupiał na sporach i połajankach o pierwszeństwo, to obiektywnie będzie Pan wzmacniał swych ideowych przeciwników. Muszę też zaznaczyć, że nie zamierzam podpisywać się pod Pańskimi poglądami na Śląsk i Ślązaków, bo widzę w nich sporo przesady. Jeśli jednak jakaś część moich poglądów jest zbieżna z Pańskimi, to się cieszę. A o tych tablicach w Sferze II to nic nie powiem, bo nic nie wiem. Nie byłem tam jeszcze i nic nie widziałem, a odniosę się dopiero jak zobaczę, bo jeśli w tym tyle samo prawdy co w dostrzeżonym przez Pana "tryzubie" ukrytym w logo EURO 2012, to wolę to sam ocenić. Pozdrawiam.
Goldstein
2010-01-07 05:27:36
Panie Rajmundzie. Taką paranoję można dziś z powodzeniem leczyć, Dobrze, że mamy ogólny dostęp do internetu i może Pan wystawiać się publicznie na posmiewisko. Dzięki temu nie powtórzy się sytuacja gdy wybrano Pana nieopatrznie do reprezentowania naszej ziemi a potem tyle lat trzeba było zaciskać zęby i znosić wstyd.
Rajmund Pollak
2010-01-07 12:07:42
Panie Goldstein, jeżeli Panu coś dolega, to przypisywanie tych przypadłości komuś innemu nie poprawi Pana samopoczucia. Doradzam unikania nikotyny i nadmiaru alkoholu oraz dużo jazdy na nartach, bo jak się czlowiek zmęczy na świeżym powietrzu, to jest potem życzliwszy dla innych .
Rajmund Pollak
2010-01-07 12:18:35
@Janusz Okrzesik Panie Januszu, tam gdzie chodzi o dobro Polski i Podbeskidzia powinno się zapominać dawne animozje i działać dla dobra Rzeczypospolitej . Oby ten rok 2010 stał się rokiem Podbeskidzia z przepiękną Żywiecczyzną, a także Ziemi Cieszyńskiej oraz Pszczyńskiej . Te wszystkie wymienione regiony powinny dążyć do scalenia w ramach nowego województwa bielskiego .
hanys
2010-01-07 21:25:11
ale poyebańcy na tym podbeskiciu.
Rajmund Pollak
2010-01-08 09:09:49
Do "hanysa" : Obrażasz przede wszystkim Ślązaków ! W soboty i w niedziele na Podbeskidziu bywa więcej Ślązaków niż górali, a w Wiśle, w Istebnej, w Kozubniku, w Tresnej, Szczyrku itd. wyrastają jak grzyby po deszczu coraz to nowe domki letniskowe oraz wille przybyszy z Katowic, Chorzowa, Siemianowic, Tychów, a nawet z Gliwic, którzy doceniają walory Podbeskidzia i gościnność górali. Czy to do nich zaadresowałeś swój prymitywny komentarz ?
I7yzKUGRVDp
2014-06-02 15:30:51
jest dokładnie tak jak piszesz .Swoją drogą z tyacmth okolic tylko raz dojrzałem Tatry i na pewno nie przy takich rewelacyjnych warunkach jak koledzy w zamieszczonych tutaj zdjęciach. Gratulacje! Pięknie się prezentują same czubki wystające ponad pasmo Magf3rskie.

Odsiecz Wiedeńska przeszła do historii jako ratunek chrześcijaństwa w całej Europie, a teraz traktatem lizbońskim i Trybunałem w Strasburgu nowocześni poganie próbują wprowadzić starego antychrysta w szacie tolerancji do wszystkiego... oprócz krzyża.

Dwulicowość tej ideologii "poprawności politycznej " polega na tym, że wszystko zasługuje na tolerancję oprócz chrześcijaństwa .

Procesje w Boże Ciało są uznawane w kręgach socliberałów jako przejaw zacofanego konserwatyzmu, natomiast "parady równości" pełne często pijanych i roznegliżowanych postaci joko przejaw postępu w obyczajach .

Księża katoliccy, popi prawosławni, a nawet biskupi protestantcy są określani przez lewaków mianem kleru, natomiast ideolodzy homoseksualizmu zyskują miano specjalistów od walki z homofobią .

Zamordowanie staruszka albo ciężko chorego określa się w niektórych kręgach eutanazją, natomiast człowieka w stanie śpiączki klinicznej ta sama ideologia określa..."roślinką" , mimo że odnotowywane są coraz częstsze przypadki wybudzeń i powrotu do normalnego życia ludzi ciężko chorych, bo jak się okazuje nie o wszystkim decyduje medycyna, bo nadal istnieje Opatrzność Boża .

Zwolennicy aborcji są stałymi uczestnikami parad równości, tylko ja się pytam co to za równość, która nie respektuje prawa do życia niewinnego dziecięcia ???

Ciekawe, że według tej samej ideologii "tolerancji" neofaszyści we Włoszech mogą swobodnie się spotykać w duchu "demokracji", ale krzyż w klasach szkół publicznych w Italii rzekomo tej tolerancji zagraża ?

Niedawno zapytałem oficera czerwonych beretów dlaczego nie ochraniali katolików prześladowanych w Iraku, przez miejscowe władze ?

Nic nie odpowiedział , tylko spuścił głowę .

Polacy ginęli w Iraku i giną teraz w Afganistanie, a przez szpitale przeszło ponad 300 rannych naszych rodaków, o czym media publiczne milczą !

Czy w miejscach w których polegli Polacy w Iraku i Afganistanie postawiono już krzyże jako świadectwa ofiary naszych rodaków ?

Polacy mają od wieków taki zwyczaj, że tam gdzie giną nasi żołnierze stawiamy krzyże z tabliczkami upamiętniającymi nazwiska poległych !

Czy Irakijczycy, Amerykanie i Afgańczycy potrafili już, chociażby stawiając symboliczny krzyż, upamiętnić działania polskich misji pokojowych w dalekiej Azji ?

Czy Irakijczycy, Afgańczycy, Amerykanie i Anglicy pielęgnują w Azji miejsca śmierci naszych rodaków, również tych , którzy pochodzili z Bielska-Białej ???

W Wiedniu istnieje wiele grobów polskich rycerzy i żołnierzy. Cała Europa od Gibraltaru aż po Ural przepełniona jest krzyżami upamiętniającymi Polaków, a co postawiono w miejscach śmierci polskich żolnierzy w Iraku i Afganistanie ?

Czy na tamtych ziemiach krzyży w miejscach publicznych już zakazano ?

2010-01-01 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517242
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała